Останній імператор: 10 фактів про Валентино Гаравані

31 травня 2024

Валентино називають останнім імператором високої моди та одним із головних візіонерів століття. Одягаючи найкрасивіших жінок світу (у тому числі Одрі Хепберн та Елізабет Тейлор) у сукні, схожі на шати античних богинь, він сформулював новий італійський стиль, який надихає фанатів моди і до сьогодні. Ми зібрали 10 цікавих фактів про легендарного дизайнера.

  1. Валентино Клименте Людовико Гаравані народився 11 травня 1932 року у Ломбардії, Італія.

  2. Коли Валентино було 15 років, він приїхав до Парижа, щоб почати свій шлях у світ високої моди. У 18 років він вступив у Школу образотворчих мистецтв при Chambre Syndicale de la Couture, де займався малюванням ескізів. Через рік Валентино потрапив (під керівництвом Жана Дессе) до Balmain та Christian Dior. Він працював з Дессе протягом п'яти років, перш ніж перейти до модного Дому Гі Лароша. І вже за два роки Валентино відкрив власний Дім моди.

  1. Перша зіркова клієнтка Валентино – акторка Елізабет Тейлор, завдяки лояльності якої молодий дизайнер і отримав перепустку у світ великої моди.

  2. Дизайнер запатентував фірмовий відтінок червоного кольору, який став візитівкою Дому Valentino. Така пристрасть до червоного з'явилася після того, як Гаравані відвідав оперу «Кармен» Жоржа Бізе в Барселоні, де все було яскраво-червоного кольору: від костюмів до квіткових композицій на сцені. Сьогодні в палітрі Pantone є колір Red Valentino: яскраво-червоний з відтінком апельсина, який, як стверджує сам дизайнер, притягує всі погляди. Свою прощальну колекцію в 2008 році дизайнер повністю виконав у Red Valentino.


  1. У середині 1980-х років з конвеєра зійшла серія автомобілів Lincoln Continental, до дизайну яких приклав руку Гаравані. Є в портфоліо дизайнера і незвичайніші колаборації. Наприклад, у 1971 році він створив костюми для стюардес авіакомпанії Trans World Airlines (TWA).

  2. У 2012 році Валентино Гаравані став автором костюмів танцюристів New York City Ballet. Він створив 30 нарядів для постановок Джорджа Баланчіна «Коштовності» на музику Стравінського та «Bal de Couture» на музику Чайковського.

  3. У сукнях Valentino виходили заміж Елізабет Тейлор, Жаклін Кеннеді-Онассіс, Kортні Кокс, Дженніфер Лопес, Енн Хетеуей, принцеса Швеції Мадлен. Один із найвідоміших весільних образів - сукня Марі Шанталь, в якій вона виходила заміж за грецького кронпринця Павлоса. Наряд із 4-метровим шлейфом було оздоблено 10 видами мережива та декоровано перлами.

  4. Валентино обожнює собак – до недавна з ним жило шість мопсів: Мері, Мод, Мільтон, Монті, Моллі та Марго. Першого вихованця дизайнера звали Меггі, для всіх її цуценят він вигадав прізвиська, що починаються з літери «М».

  1. У власності Валентино знаходиться нерухомість у Римі, Лондоні, Нью-Йорку, Капрі, Гштаді та Версалі. Йому належать особистий літак та яхта.

Модельєр – пристрасний колекціонер. У зборах, що зберігаються в його будинку, налічується понад сто унікальних фарфорових сервізів, антикварні меблі, а також картини Пабло Пікассо, Марка Шагала, Анрі Матісса, Енді Уорхола, Френсіса Бекона, Марка Ротко та Анджело Бронзіно.

  1. Валентино Гаравані – єдиний дизайнер, який не побоявся гніву Анни Вінтур та погодився взяти участь у зйомках фільму «Диявол носить Prada».

Популярне у рубриці Inspiration