Мода, як «лицарський обладунок» для сучасних жінок

07 липня 2023

Вже понад 10 років ми відчайдушно співаємо разом з головною зіркою сучасності Бейонсе «Who run the world – girls», і кожного разу це твердження стає все більш актуальним та вагомим для світу. 

Цього року співачка вирушила у довгоочікуване світове турне. Бейонсе доводила свою позицію не тільки мотиваційними хітами, а й яскравими образами, залучивши до співпраці найкреативніших дизайнерів. Якщо ідеї сучасних обладунків від брендів Balmain, Alexander McQueen та David Koma не були неочікуваністю, то сукня Jacquemus стала справжнім сюрпризом як для фанатів виконавиці, так і французької марки. Відомий прихильник романтичного Провансу, солом’яних капелюхів та незвичайного драпірування Сімон Жакмюс на цей раз шукав натхнення в образі відомої героїні Франції – Жанні Д’Арк. Як результат – на сцені Марселю темношкіра діва з’явилася у короткій сукні прикрашеною дзеркальними пластинками.


На жаль чи на щастя, сьогодні твердження «слабка стать» відповідає реальності лише у медичний літературі чи у романтичних казках. Сучасна жінка всупереч усім перешкодам будує власне життя самостійно, розраховуючи лише на себе та власні сили. Початком таких змін можна вважати рух за права жінок, що розпочався у 60-ті роки у Франції. Тоді молоді жінки відчайдушно відстоювали прагнення до свободи та бажання жити за власними правилами. Така боротьба знайшла своє втілення у роботах відомого «футуриста» світу моди – Пако Рабана. Саме надихаючись сміливістю революціонерок, дизайнер створив відому сукню «кольчугу» для акторки Одрі Хепберн та провокаційні костюми для стрічки «Барбарелла», які перетворили американську акторку Джейн Фонду у тогочасний секс-символ.

Мода була вагомим інструментом для свідомого позиціювання власних принципів. Не потрібно занурюватися у стрічку новин, щоб усвідомити наскільки сучасний світ потребує такої «красивої» допомоги, адже жорстока боротьба за власні права триває і сьогодні. Попри усі здобутки мільйонам жінок досі відмовлено у праві розпоряджатися власним тілом і життям. Так, в Ірані жінку можуть вбити за недостатньо закритий хіджаб, в Афганістані дівчата не мають права здобувати вищу освіту, а у деяких штатах США офіційно заборонені аборти. Але це глобальні питання. 

Зміни варто почати з повсякденного життя, яке нас оточує. За нещодавніми опитуваннями майже кожна дівчина, незважаючи на сферу діяльності чи країну проживання, час від часу має виправдовуватися за відсутність чоловіка та дітей, пріоритети в сторону власного розвитку та кар’єри або ж вихід за рамки «стандартів краси». З розвитком соціальних мереж, ця проблема переросла з незначних коментарів у нестерпний булінг. Про власний досвід та історії інших жінок розповіла відома італійська блогерка К’яра Ферраньї на останньому музичному фестивалі “Санремо”. Білявка не тільки виступила з відвертою промовою, а й одягнула провокаційні образи від будинків моди Christian Dior та Schiaparelli, що висловлювали її твердження краще за будь-які слова.

Сьогодні у дівчат немає іншого вибору, окрім як захистити себе самостійно. І мода цілком може стати такою «амуніцією». Звісно нова сукня не зможе протистояти агресії у фізичному розумінні. Але безперечно додасть впевненості у собі, що також є важливим психологічним фактором. 

Найкращим втілення середньовічних лицарських обладунків є металік у будь-якому прояві. Отже, на захист нашого ментального здоров’я поспішає бренд Balmain, який поряд з подіумними сукнями з металевих ланцюжків розробив в’язані міді спідниці з металік-ефектом. До французької марки приєднався ще один бренд, який протягом свого існування постійно культивує образ сильної та вольової жінки – Tom Ford. «Король американської вишуканості» також запропонував своїм клієнткам облягаючі міді спідниці, які стануть чудовими «обладунками» для модної вечірки чи нетворкінг-івенту. Варто зазначити, що деякі бренди вирішили не стримувати власну фантазію і представили справжнісінькі лицарські лати. Дизайнери Dolce&Gabbana, на гребні популярності своїх вінтажних коллекцій, відтворили металевий пояс-корсет з колекції 2007 року. Серед наших фаворитів також топ Ermanno Scervino та сукні від Dolce&Gabbana і David Koma.

Також у нинішньому сезоні дизайнери поєднували метал с оголеним тілом. З точки зору логіки чи референсів така комбінація не має сенсу. Але можна взяти до уваги, що в історії були випадки, коли голе тіло було кращою демонстрацією власної хоробрості. Легковажні міні та спокусливі вирізи теж є певними обладунками, які демонструють більше внутрішню мужність, ніж власну красу. Такими важливими маніфестами можуть стати сукні від David Koma і Giuseppe di Morabito Milano.

Збираючись на боротьбу з сучасним світом не варто забувати про зброю, в якості якої сьогодні виступають взуття на підборах і сумки. Гарними друзями у цьому випадку будуть босоніжки Mach&Mach та невелика сумка-хобо від популярного сьогодні бренду Coperni.


Чи є мода захистом для сучасних жінок – питання скоріш риторичне і кожен має право на власну думку. Але варто пам’ятати, що дівчина у блискучій сукні завжди отримує більше уваги, ніж у стриманому вбранні. А персона, яка має увагу, має владу змінити світ, починаючи зі свого оточення. Тому не варто нехтувати цими можливостями, адже кожна дія має певний вплив на нашу реальність.

Популярне у рубриці Inspiration