Все, що потрібно знати про бренд Max Mara

01 грудня 2023

Головні моменти в історії італійського бренду тихої розкоші

Max Mara — італійський бренд одягу, заснований у 1951 році. Марка отримала назву на честь свого засновника Акілле Марамотті (була взята початкова частина його прізвища і з'єднана з префіксом max, щоб надає назві міжнародне звучання).

У 1950-ті речі шилися переважно на замовлення. Марамотті вирішив зробити ставку на готовий одяг і не помилився. Засновник Max Mara прагнув створити не надто дорогий, але водночас високий за якістю продукт сегмента pret-a-porter. За натхненням для перших моделей Марамотті поїхав на покази відомих дизайнерів до столиці світової моди – Парижа. Але ідеї Баленсіаги та Діора заповзятливий італієць переосмислив з урахуванням потреб своєї потенційної клієнтури: працюючих жінок із великих міст. Дизайнер наголошував, що Max Mara пропонує стильні речі для звичайних жінок, у яких вони будуть почуватись як кінозірки.

У дебютній колекції Max Mara було представлено лаконічне пальто Camel з верблюжої вовни, яке стало зразком класичного стилю верхнього одягу і досі є візитною карткою бренду. Поки інші дизайнери створювали свої кутюрні колекції та пришивали пір'я марабу до рукавів, Марамотті пошив те, чого насправді потребували жінки післявоєнної Європи. Пальто миттєво стало культовим.

З першої ж колекції сформувався впізнаваний стиль MaxMara: чіткий крій, чисті лінії, базові кольори. У колекціях бренду завжди присутні бежевий, сірий, чорний та білий. Велику увагу бренд приділяє матеріалам: шерсть, кашемір, єгипетська бавовна, шовк. Найкраще для найкращих.

Марамотті ніколи не розробляв моделі одягу сам. Він запрошував інших дизайнерів створювати колекції для MaxMara. Сьогодні ми вже знаємо, що в різні роки серед них були Карл Лагерфельд, Доменіко Дольче Стефано Габбана, Жан-Шарль де Кастельбажака та Франко Москіно.

У 1960-х законодавцем моди став свінгуючий Лондон і Акілле вирушає до британської столиці за пошуком нових ідей. У співпраці з дизайнером Лаурою Лусуарді Марамотті створив концептуально нову колекцію одягу, присвячену молодим дівчатам, які хотіли бачити більше яскравих кольорів та трендових силуетів. Колекція одразу стала хітом продажів і врешті-решт переросла в окрему марку одягу Sportmax.

Однак світова популярність до Max Mara прийшла у 1980-х. Дизайнерка Анна-Марія Беретта, яка співпрацювала на той час із брендом, створила справжній хіт: об'ємне пальто з підкресленою лінією плеча. Модель 101801 резонувала з бажанням жінок бути фінансово незалежними та будувати кар'єру, доводячи свій професіоналізм у відповідному одязі. Спрацювала і правильна рекламна кампанія: представляти своє пальто Max Mara довірили супермоделям, серед яких Лінда Євангеліста, Крісті Тарлінгтон і Карла Бруні, які на той час були популярніші за поп-зірок або політиків.

У 1981 році бренд запустив лінію одягу для жінок з пишними формами Marina Rinaldi (названа на честь бабусі Марамотті). Через рік було представлено колекцію Max Mara Weekend, яка складалася з комфортних речей для відпочинку. Вона стала окремою маркою під назвою Max&Co.

Сьогодні брендом керують спадкоємці Марамотті. Max Mara відомий на весь світ залишається символом елегантності та комфорту.

Популярне у рубриці Inspiration