Вішліст: як скласти та про що мріяти на свята

22 листопада 2023

Все, що потрібно знати про ідеальний список заповітних бажань

Напередодні зимових свят тема вішліста стає актуальною як ніколи. Про які подарунки ми мріємо? Що нас насправді потрібно, чого ми хочемо і що зробить нас щасливими? Звичайно, головне бажання, яке є у вішлістах всіх українців — це наша перемога і кожен з нас щодня має працювати над здійсненням цього бажання. Але навіть у найтемніші часи не варто забувати про себе та свої бажання. В цьому контексті згадується момент з роману Ремарка «Життя у позику. Головна героїня Ліліан Дюнкерк, перебуваючи на межі життя та смерті, відправляється за втіхою в ательє кращого дизайнера в Парижі — Крістобаля Баленсіаги — і замовляє собі вісім розкішних суконь. «Коли були отримані перші сукні, Ліліан не стала ховати їх у шафу. Вона розвісила їх по всій кімнаті. Оксамитову повісила над ліжком, а поряд з нею — сріблясту, так, щоб, прокидаючись уночі, вона могла простягнути руку і доторкнутися до них — до цих рятівних канатів, якими вона зуміє піднятися зі смутних сірих сутінків до чотирьох стін, до відчуття часу, до людей, до простору та життя».

Ось так і ми завдяки модним покупкам можемо на якусь мить повернути себе до життя. То як же правильно скласти цей список покупок?

Перш за все, дозвольте собі мріяти. Додавайте у вішліст все, що забажаєте: маєток у Монако, діамантове кольє Cartier, сумку Birkin від Hermès, подорож навколо світу, сніданок з жирафами, нічна екскурсія Лондонською картинною галереєю. Це ваш вішліст. Не обмежуйте себе бюджетами, раціональними міркуваннями «це можливо, а це не можливо». Важливо просто зафіксувати всі свої бажання, якими б недосяжними вони не здавались. А раптом цей список побачить ваша хрещена фея і помахом чарівної палички буде готова втілити їх всі у життя, а там записана лише сковорідка?

Регулярно оновлюйте свій вішліст. Зробіть звичкою додавати свої бажання та ідеї цікавих і необхідних покупок. Почули на колезі аромат, який вам дуже сподобався і ви б хотіли мати такий в себе — додавайте у список одразу, щоб не забути. Сподобалась сукня чи жакет — у список. Побачили в магазині вазу, яка б ідеально доповнила ваш інтер’єр — у список.

Такий список можна вести в нотатках телефона чи записувати в блокноті, кидати посилання на покупки собі ж в повідомлення месенджера, зберігати в окрему папку фото. Існують різні онлай-сервіси, на яких також можна формувати списки бажань і потім ділитись цим посиланням з друзями. В таких сервісів різний дизайн та функціонал, але алгоритм дій схожий. Крім того, у більшості з них є опція «забронювати подарунок», коли хтось з близьких може зробити помітку, що хоче придбати цю річ для вас, щоб ви та інші друзі цього не робили також і ви не отримали два однакові подарунки. Я особисто зараз користуюсь українським сервісом Rewish.

Якщо плануєте робити свій вішліст публічним, щоб інші люди могли обрати вам подарунок на свято, краще підберіть заповітні бажання різної цінової категорії. Поруч з сумкою від Bottega Veneta можуть бути квитки в оперу, книжка від Assouline чи помада MAC.

Не перетворюйте свій вішліст у звичайний список необхідних побутових покупок. Його ви можете формувати окремо. Але, погодьтесь, буде дивно побачити вінтажні кліпси Balmain та картину Анатолія Криволапа поряд з лотком для кішки та пилосмоком. Для вішліста відбирайте речі, про які мрієте і які зроблять вас щасливими, які приємно дістати зі святково запакованої коробки.

У вільний час погуляйте по модним магазинам та сайтам – оберіть речі, які вас надихають. Додайте їх у вішліст. Дозвольте собі помріяти про життя, в якому ви йдете улюбленим містом в модному костюмі чи сукні, з красивою сумкою чи портфелем. Адже мода — це мрія. А людина з мрією здатна подолати будь-які перешкоди.

Популярне у рубриці Inspiration