Принт поза часом: живопис в одязі

27 вересня 2023

Мистецтво та мода впливають один на одного і розвиваються разом, живопис на одязі не новина – але, як ніколи, здається, між художниками та дизайнерами відбувається чудотворна синергія. Колекції 2023 наочно показують нам, що дизайнери не бояться шукати натхнення в галереях і минулих епохах. Одним із таких історичних екскурсів, що чітко простежувалися на подіумах, стала епоха Ренесансу та акварельні принти. Саме ця ера подарувала світові такі безсмертні картини, як "Створення Адама" Мікеланджело та "Народження Венери" Сандро Боттічеллі, і назавжди змінила світ мистецтва. Деякі бренди пропонують зробити паузу в гонитві за трендами та зосередитися на тому, що ніколи не вийде з моди. Не зволікайте, ви ще встигаєте придбати собі шедевр на Symbol.ua.

Олів'є Рустен у колекції Balmain вирішив, що зображення оголеного тіла на одязі все ж таки ефектніше, ніж інший одяг. Причому поряд із досить реалістичними зображеннями жіночих грудей та рук, що їх прикривають (якщо не розглядати одяг поблизу, досить складно зрозуміти — малюнок це чи прозора вставка) він використовував живопис епохи Відродження, анатомічно правильно розташовуючи його на довгих сукнях та плащах. 

Проте, окрім Balmain, і Roberto Cavalli віддав перевагу художнім мотивам у одязі. Італійський дизайнер походить із творчої родини: він є онуком художника Джузеппе Россі, члена групи Маккіайолі другої половини XIX століття. Тож в останній колекції італійської марки також зроблено акцент на класичному живописі на спідницях і принтованих атласних жакетах.

Розглядаючи колекції Christian Wijnants, Fe Noel, Prada, дизайнери надихалися акварельними картинами. Кожна інтерпретація цієї тенденції говорила про те, що людина сама по собі є витвором мистецтва, а мінімальний декор (у вигляді образотворчих принтів) потрібен йому лише для вираження характеру чи настрою.

Популярне у рубриці Inspiration