Піджаки та жакети: стилізуємо образи на осінь

26 вересня 2023

Осінь – ідеальний час для жакетів. Коли на вулиці віє перший осінній вітер, а на куртки настрою ще немає, піджак – те, що врятує вас від прохолоди. З ним можна експериментувати й створювати сучасні, витончені аутфіти. Давайте трохи надихнемося образами світових інфлюенсерів та розбиремо коли слід говорити "жакет", а коли "піджак". 

Раніше піджак асоціювався з типово чоловічим одягом і був складовою офіційного костюму. Піджаки характеризуються простим кроєм, не мають чітко окресленої талії та особливих доповнень. Також піджак має кишені з підкладкою. А ось жакет – історично жіноча частина гардеробу. Він був розроблений з метою підкреслити жіночу фігуру, тому має чітку лінію талії. Тобто відмінності між жакетом і піджаком полягають у різниці крою. 

Часи змінюються і в жіночому гардеробі ці визначення стали майже синонімами. У епоху оверсайз, крім елегантного жакету, ви можете обрати і прямий піджак! 

Класичні піджаки доповнять будь-що. Бельгійська блогерка Анаїс Ван Екель, яка зазвичай обирає різноколірний одяг, поєднує блакитні штани й топ в тон з білим піджаком. Такий прийом приглушує яскравість і додає трохи спокою в образ. Ми надихнулись луком дівчини та вже придумуємо образи з жакетами Helmut Lang і Enrico Mandelli!

Якщо ви полюбляєте щось більш мінімалістичне, придивіться до образів Софі Річі, яка вдало поєднала сірий жакет з пудровим светром. Цей образ виглядає дуже затишним, тому ми вже шукаємо під що пасуватиме сірий піджак Toteme!

Справжньою поціновувачкою жакетів є стилістка Пернілл Тейсбек, яка носить  піджаки і поверх максі-сукні, як це робить Ентонні Ваккарело у Saint Laurent, й джинс та штанів. Стилістка обирає саме оверсайз фасони, тому для повторення її образів рекомендуємо жакети Annie Bing, Victoria Beckham, Frolov, Rohe або Khaite.

Трендовими є укорочені жакети, як у The Andamane та Palm Angels. Їх вже хутко застилізувала Софія Коельо у преппі-стилі з підрізаним светром і джинсами Loewe. Ви сміливо можете повторити цей образ, наприклад з джинсами Maison Margiela MM6 і коротким жакетом Helmut Lang. Доповніть все аксесуарами! Такий укорочений жакет також полюбила інфлюенсерка Естель Аліот. Дівчина поєднує жакет з міні-сукнею та підборами з гострим мисом. Для подібних образів придивіться до піджаку PHILOSOPHY DI LORENZO SERAFINI!

Також пропонуємо подивитися на цікаві стилізації Леандри Коен. Жакет вона поєднує з усім. Нам особисто дуже сподобався її образ з прямими чорними штанами та сірим піджаком, аля Max Mara, який вона доповнила кроше-хусткою на поясі. 

Цікавих стилізацій безліч! Головне експериментуйте та обирайте те, що комфортно вам. 

Популярне у рубриці Inspiration