Power Dressing: як одягнутися в офіс, на діловий обід та співбесіду

04 вересня 2023

Жіночий діловий гардероб уже давно вийшов за межі п'ятдесяти відтінків сірого і не виключає яскравих кольорів, артистичних принтів та ефектних аксесуарів. Що сьогодні з себе уявляє power dressing – у нашому матеріалі

Стиль power dressing, що зародився на початку суфражистських 1920-х і досяг апогею в феміністські 1980-і (передусім завдяки Джорджо Армані), став уніформою для жінок, які роблять кар'єру. Претендуючи на керівні посади, бізнесвумен намагалися у всьому наслідувати чоловіків: основою їхнього гардероба стали широкі брюки-труби, «чоловічі» сорочки і, звичайно ж, картаті жакети з підплічниками. Ідеальним втіленням образу молодої кар'єристки того часу можна вважати Мелані Гріффіт у фільмі 1988 року з назвою «Ділова дівчина».

 У 1990-ті образ сильної та незалежної мешканки мегаполіса став більш сексуальним: тут на думку одразу спадають образи Рейчел Грін та Керрі Бредшоу – двох головних ікон стилю на рубежі століть.

Сьогодні power dressing знову повернувся в моду, але набув нових якостей: лінії стали м'якшими, кольори — яскравішими, аксесуари — помітнішими. Поняття ділового дрес-коду розмивається. Це помітно навіть за гардеробами перших леді: від Кейт Міддлтон у кедах до мадам Макрон у мініспідниці.

Одне з гостромодних поєднань цього сезону – брючний костюм у парі із топом-бандо. Сексуально? Так! Стильно? Без сумніву! Чи можна так іти в офіс, чи на діловий обід? Якщо ваш зовнішній вигляд не регламентує 100 500 правил корпоративної етики – чому б і ні?

Ще одна цікава ідея стилізації класичного костюма — одягнути під нього в’єтнамки. 

Але головним джерелом натхнення для сучасних ділових дівчат, поза сумнівом, вже багато років є Вікторія Бекхем. Вона перевигадала практично всі речі для офісу і сьогодні стала амбасадором яскравих брючних костюмів, які (на відміну від своїх попередників із 1980-х) не роблять фігуру масивнішою, а навпаки, підкреслюють її витонченість. Широкі плечі, вузька талія, глибоке декольте розстебнутої сорочки і довгі брюки, що спадають складками на підлогу – рецепт стильного ділового образу від Бекхем.

Свіжий погляд на гардероб ділової дівчини сьогодні пропонують Chloe, Jil Sander, Joseph, Khaite, Loro Piana, Max Mara, Toteme, Prada. Ці бренди стирають межі гендеру, поєднують в одному образі класику та спорт.

Першою інвестицією в гарний діловий образ має стати костюм, елементи якого можна носити окремо. Додайте до нього білу сорочку, кашеміровий светр, водолазку та лофери.

Якщо ваш гардероб включає предмети, що легко комбінуються між собою, вам вдасться з мінімальними зусиллями створювати десятки різних комплектів. І головне, пам'ятайте: сьогодні збираючись на роботу жінка не повинна думати, чи оптимальна довжина спідниці і чи не надто яскраве її взуття. Ефективність людини не пов'язана з її зовнішнім виглядом. Так, стиль може бути потужним інструментом впливу — але щоб оточення повірило у вас, не обов'язково одягати піджак із підплічниками. Тільки якщо він вам самій подобається.

Популярне у рубриці Inspiration