Чоловічий капсульний гардероб: правила складання

26 квітня 2023

Сучасний ритм життя диктує власні правила гри. Одне з таких – швидкий вибір одягу на день та відсутність права на помилку (особливо якщо джентльмен працює на велику компанію чи займає поважну посаду). Адже добре одягнений чоловік має необмежену владу. Саме тому сьогодні так популярне поняття капсульного гардеробу, яке суттєво економить час та береже нервові клітини своїх власників.

Цей термін був вигаданий власницею лондонського бутіка Wardrobe Сьюзі Фокс у 70-х роках минулого століття. Винахідлива підприємниця пропонувала своїм клієнтам невеликий набір одягу, що чудово комбінувався між собою і майже не виходив з моди. Згодом цю ідею пропагувала американський дизайнер Донна Каран. У 1985 році жінка представила свою відому міні-колекцію 7 Easy Pieces, яка складалася з семи практичних та актуальних речей. Ідея полягала у тому, щоб запропонувати стильні та прості речі, які б були актуальні як на роботі, так і після її закінчення.

Сьогодні таке рішення вже не є кардинально новим і журнали, дизайнери та персональні стилісти ретельно складають поради, а інколи і готові комплекти, щоб усі охочуючи виглядали стильно. 

Для початку необхідно чітко розділяти поняття базового гардероба та капсульного. До першого належать позачасові речі, які будуть актуальні за різних обставин, погодних умов чи модних трендів. Вони не обов’язково мають легко поєднуватись між собою, але кожна одиниця може бути «початковою» точкою для створення стильного сезонного образу. Що стосується капсульного гардеробу, то його краще формувати залежно від потреби – наприклад за сферами життя чи сезонами. До того ж, одна річ може бути залучена не тільки в розбіжних образах, а й в кількох капсулах. Головне – розкласти все чітко і правильно у шафі та запам’ятати який предмет одягу доречний до якої події. Адже спортивний костюм для прогулянки навряд чи оцінять на діловій зустрічі у банку.

За майже 40-річну історію існування поняття «капсульного гардеробу» склалося кілька основних правил його формування, до яких варто прислухатись перед тим як робити шопінг:

  1. Усі речі у капсулі мають поєднуватися між собою. Тому не варто сильно ризикувати стосовно стилю та кольорової гами.

  2. Обираючи нові предмети гардеробу, в першу чергу, віддавайте перевагу комфорту, власному відчуттю та уподобанням. Вже не раз перевірено, що коли певний одяг чи аксесуар не пасує особисто вам, ви навряд чи будете використовувати його у житті.

  3. Якщо ви новачок у сфері моди і підбираючи одяг зранку завжди вагаєтесь стосовно кольорів, попросіть консультантів допомогти скласти для вас кілька простих схем. Або ж віддайте перевагу нейтральним відтінкам – вони доречні завжди.

  4. Оптимальне рішенням при формуванні капсули – мати більше сорочок ніж штанів. І справа тут не тільки в особистій гігієні, а і у психології людини. За останніми дослідженнями наші співрозмовники частіше помічають в що ми одягнені зверху, ніж знизу.  5. У випадку, коли для вашої капсули необхідно кілька однакових елементів одягу, приділить увагу деталям. Наприклад, оберіть взуття різних фактур або сорочки з різними комірами. Так легше скласти цікаві образи, які будуть відображувати вашу особистість.

  6. Ретельно перегляньте власний гардероб і намагайтесь побудувати капсулу навколо тих речей, що вже присутні у ньому. Візьміть за звичку, кожного сезону наводити порядок у шафі і легко прощатися з речами, які ви вже не носите або зіпсували.
Популярне у рубриці Inspiration