Мода на міні: сучасний екскурс в 60-ті

24 січня 2024

З чим у вас асоціюються 60-ті? Якщо ми подивимось на ті часи з fashion-перспективи, спливають кілька картинок: хіпі, бікіні, жіночі штани, космічна мода, а ще рух «Swinging London» (або «youthquake»), модель Твіггі та дизайнери Мері Куант і Андре Курреж. Як це все впливає на нас зараз?

Шістдесяті – це час юнацького бунтарства, тому в моді з’являються багато предметів, які відображали б цей дух свободи. Одним з них стала довжина міні для суконь та спідниць. У їх винахід у 1960-х зробили свій внесок Мері Куант і Андре Курреж, яких ми згадали вище.

Британська дизайнерка Мері Куант була однією з улюблениць тогочасної молоді, які наслідували «Swinging London». Бо саме її барвисті дизайни відображали їх сміливість та новий політичний молодіжний рух, коли підлітки більше не хотіли одягатися, як їхні батьки. Саме їй і приписують розробку «мініспідниць» та «мінісукні». 

Спочатку ця довжина була неприйнятною для соціуму, проте пізніше її взяли на озброєння і французькі дизайнери. Наприклад, Андре Курреж також почав експериментувати з довжиною суконь на початку 1960-х років. Наприкінці 1964 року він представив свої «космічні» сукні, які, звичайно ж, були міні.

На додаток, жінки надихались тогочасними топмоделями, такими як Твіггі, Джин Шрімптон, Коллін Корбі, Пенелопа Трі, Еді Седжвік та Верушка. Саме вони популяризували довжину «мікроміні», завдяки своїм яскравим кампейнам та виходам у світ. Наприклад, у 1965 році Джин Шрімптон відвідала захід на карнавалі Кубка Мельбурна в Австралії в мініспідниці. А разом з Твіггі мінісукня стала буквально одним цілим, бо модель частіше за все носила саме таку довжину.

Зараз ми повертаємося до діалогу про циклічність моди. І дивлячись на покази колекцій весна 2024, не можемо не помітити потік мінісуконь, які точно були натхненні Твіггі та 60-ми! Сучасні дизайнери наче штовхають нас у ці моменти бунтарства та «youthquake». Також помітні саме «мікроміні», інкрустовані стразами та паєтками. Це не може не радувати, бо такі сукні точно допоможуть сяяти у 2024-му році. 

Мінідовжина була помічена у  VILEBREQUIN, Coperni та Philosophy di Lorenzo Serafini, які додадуть трохи стилю Твіггі у ваші образи. А золота сукня The Attico, сто відсотково відсилає нас до космічної моди Куррежа. 

Популярне у рубриці Trends