Вузькі джинси повертаються: аналізуємо тренд

31 липня 2023

Що пов’язує між собою Елвіса Преслі, п’ятидесяті, Хеді Слімана, Кейт Мосс та нульові? Ви можете подумати, що ми несемо нісенітницю, бо це все точно щось непоєднуване. Але відповідь, на справді, на поверхні. Всі вони, люди та роки, які ми зазначили вище, популяризували один модний айтем, який й досі лякає покоління Z. Це вузькі джинси!

У 50-х Елвіс Преслі розривав світові сцени у cigarette jeans, у 70-х молодь підкорювала танц-поли на диско-вечірках у тих же скінні, а у 2003 Хеді Сліман став причиною фешн-революції. Його колекція для бренду Dior під назвою «Luster» (з англ. «блиск») вплинула на повернення вузьких джинс. Більш того, у 2005 році супермодель Кейт Мосс вийшла у скінні джинсах Superfine і моментально зробила їх it-item, тобто забаганкою всіх модниць світу.

Ближче до 2010-х популярність вузьких джинс почала падати, дизайнери все більше пропонували аудиторії моделі оверсайз: беггі або mom. У часи пандемії COVID ми обирали зручні спортивні штани. Навіть головний редактор Vogue Анна Вінтур публікувала в Instagram фотографії в джоггерах, а вона відома своїм елегантним та вишуканим стилем.

Однак, ми не раз з вами говорили про те, що мода циклічна. І вгадайте хто повпливав на повторне відродження скінні джинс? Правильно, Хеді Сліман! Він це зробив, випустивши на подіум свого шоу Celine FW23 моделей у найбільш вузьких джинсах десятиліття. На цей раз такий тренд підхватили майже всі, від мінімалистичних Saint Laurent та The Row до яскравих Versace чи Tom Ford. Навіть Vetements, які відомі своїми максимально оверсайз силуетами, пропонують придивитися до скінні.

Покоління Z раніше називало вузькі джинси «крінж», але тепер мають можливість активно стилізувати цей елемент одягу у своїх повсякденних образах. Не варто думати, що скінні відкинуть нас назад у 2000-ні, бо вони дійсно виглядають сучасно! Погляньте лиш на елегантний образ посолки UNAIDS та спікерки TedX Пії Джаунсі або на вечірню вишукану комбінацію дизайнерки Хлої Гарруш. 

Тому, саме час сміливо обирати нову модель скінні аби доповнити свій гардероб. Чи просто дістати з шафи ту давно забуту пару, яка вже зачекалась свого часу. Вузькі джинси офіційно повернулись!

Популярне у рубриці Trends