Квіти, квіти і ще раз квіти: найпопулярніший весняний принт

15 березня 2023

Визначним елементом весни, як не дивно, є квіти. І зараз ми говоримо не про ніжні тюльпани, які розквітають навесні, а про квіти на нашому одязі. 

Ви могли чути визначення, що мода циклічна. Що-що, а квіткові принти не просто циклічні – вони вічні і вже не перший сезон є справжнім символ весняного гардероба. 

Квіти були одними з найпопулярніших візерунків по всій Азії ще приблизно в XI-XIIl століттях. Завдяки Шовковому шляху, тканини, усипані квітами, дійшли до Європи, де набули своєї популярності серед вищих класів. Вже у XV та XVI століттях Італія була відома своїми розкішними оксамитовими тканинами з золотими та срібними квітковими візерунками, які були натхненні шовками з Османської імперії.

Пізніше, коли текстиль з квітами потрапив з Італії до Франції, фінансовий інспектор Жан-Батист Кольбер при дворі Людовика XIV висунув план просування нових французьких вишитих тканин, схожих на ті, якими торгували італійські купці. Таким чином, квіткові візерунки розсипались по всьому світу.

У XIX столітті прийшла промислова революція, яка сприяла поширенню квіткових принтів серед широких мас. Квіти стали важливим елементом повсякденного жіночого одягу і тримають цей статус досі. 

На сезон весна-літо 2023 дизайнери не зробили виключення та представили  справжній букет на подіумах. Нам пропонують носити квіткові орнаменти при будь-якій нагоді. 

Ви можете обрати сукню, повністю всипану бутонами, як у Carolina Herrera чи Max & Co або просто доповнити образ хусткою із шовку з маками Dolce&Gabbana або створити образ навколо спідниці Etro. Особливої популярності набули об’ємні квіти, наприклад  у вигляді бежевої брошки Philosophy di Lorenzo Serafani. Також не забуваємо про квіткове мереживо: Nina Ricci та Ermanno Scervino влучно показують, як носити цей матеріал, який додасть ніжності у будь-який образ!

Без сумнівів можемо сказати, що є мільйон варіацій як вплести квіткові принти у ваш особистий стиль. А бажані позиції ви зможете знайти та придбати на Symbol.ua! Бажаємо вам розквітати та експериментувати з одягом цієї весни!