Взуття на танкетці: від босоніжок до туфель

16 червня 2023

Мода циклічна. Ми не вперше про це говоримо і ще сто разів повторимо. Кілька останніх сезонів дизайнери активно почали надихатися нульовими та повертати стиль тих часів: низька посадка, маленькі сумочки, вельветові костюми тощо.

Мелані Моллард пише, що життєвий цикл модного тренду можна розділити на п’ять етапів: впровадження, підйом, пік, занепад і застарівання.

Але «застарівання» не заважає тренду повернутися та почати підйом з новою силою. Так було з багатьма елементами одягу. І не цей раз це сталося з танкеткою!

Насправді, взуття на танкетці має довгу та цікаву історію і трендовим воно було далеко не один раз. Цю модель створив італійський Сальваторе Феррагамо у 1936 році. Дизайнер виготовляв танкетку з пробки і дерева через дефіцит шкіри та гуми.

Спочатку Феррагамо розкритикували. Він передбачав, що його ортопедичні «танкетки» не будуть сприйняті елітною клієнтурою. Преса підкреслювала універсальність моделі та пропонувала жінкам носити її в різноманітних ситуаціях. У 1938 році танкетку описували як «взуття для будь-якої події».

Популярність танкетки зросла під час Другої світової війни. Потім ця модель загубилась між різноманітними черевиками, такими як saddle і gogo, та повернулась у шафи модниць у 70-х. А згодом у 90-х. Також взуття на танкетці мало момент слави у середині 00-х. Нічого не зупинило повернення цієї зручної пари взуття до списків трендів у 2023 році!

Босоніжки на танкетці стали більш тендітними та універсальними. Вони пасують до будь-якого повсякденного образу. Чи то легка шовкова сукня, яку доповнять еспадрильї Gucci, або вишуканий костюм, до яких ми б додали елегантні мюлі на танкетці Alexander McQueen.

Це гарна інвестиція, яка буде радувати око не один рік!

Популярне у рубриці Inspiration