Сукня помсти: історія найвідомішого образу принцеси Діани

16 грудня 2022

Принцеса Діана — одна з найвідоміших модних ікон XX століття, але жоден з її образів не мав такої скандальної слави, як її знаменита «сукня помсти». Так охрестили вбрання Діани, в якому вона з’явилась на вечірці, влаштованій журналом Vanity Fair у Serpentine Gallery у червні 1994 року.

Чому ж елегантна чорна сукня з відкритими плечима та шифоновим шлейфом увійшла в історію як «сукня помсти»? Того вечора Леді Ді порушила чимало королівських правил. Довжина вище коліна, сміливе декольте, високі підбори — все те, що носити королівським особам категорично заборонялося. Діана ніколи б не зважилася на такий крок, якби не публічне зізнання її чоловіка у зраді. Поки принцеса позувала фотографам на благодійному вечорі, принц Чарльз виступав на національному телебаченні з відвертим інтерв'ю. Він розповів про свій роман з Каміллою Паркер-Боулз і багаторічний нещасливий шлюб з Діаною.

Леді Ді знала, що принц збирався все розказати пресі, і того дня взагалі не хотіла виходити у світ. В останній момент вона таки передумала і неочікувано з'явилась на вечірці у розкішному образі, який просто не можливо було не помітити. Замість заздалегідь заготовленого вбрання Valentino, що відповідало всім канонам королівського дрес-коду, вона вирішила одягнути коктейльну сукню Christina Stambolian, яка висіла в її гардеробі вже три роки і жодного разу не була одягнута через зайву відвертість. Преса відразу вловила підтекст — настільки ефектно Діана ніколи не виглядала. Знаряддям помсти принцеса обрала моду та красу — і не помилилася.

«Звичайно, вона розуміла, що всі погляди будуть спрямовані на неї, - відзначала fashion-редакторка People.com Бріттані Таларіко. — Їй не треба було нічого казати словами. Це була її модна відповідь — сукня стала посланням Чарльзу і всьому світу».

Через три роки чорна сукня Christina Stambolian була виставлена на аукціоні серед інших предметів гардероба Діани. Так принцеса збирала гроші для фонду, який надавав допомогу людям із раком та СНІДом. Лот був проданий за 65 тисяч доларів і увійшов в історію моди як «сукня помсти».