Mix & Match: з чим носити джинси цього сезону

23 грудня 2022

Завдяки бунтуючим хіппі денім захопив гардеробні ще у 1980-ті, але частиною високої моди джинси зробила Анна Вінтур, яка у листопаді 1998 року поставила на обкладинку свого дебютного номера Vogue кадр Пітера Ліндберга, де юна Мікаелла Берку позує в потертих джинсах Guess і розкішному топі з кутюрної колекції Christian Lacroix. Це радикальне рішення порушило всі правила, які існували до того моменту.

Побачивши обкладинку, видавці зателефонували в редакцію, щоб уточнити, чи не переплутали часом фото.

Ця обкладинка не була схожа на те, що американський Vogue робив до цього, віддаючи перевагу крупним планам та елегантним образам з великою кількістю макіяжу.

“Здавалося, що цей знімок був зроблений випадково - і це була правда. Я дивилася на цю фотографію і відчувала вітер змін, у ній була зосереджена вся суть того, що відбувалось у світі", - згадує Анна Вінтур.

Відповідальною за образ Мікаели стала Карлін Серф де Дудзіл - на той момент fashion-редакторка Vogue US. Карлін була однією з перших послідовниць руху Mix & Match: вона любила змішувати дороге та дешеве, високу моду та вуличний стиль.

"Я змішую все - це моє кредо", - часто повторювала де Дудзіл.

Топ Christian Lacroix з розшитим каміннями хрестом і прості джинси Guess – для Карлін така комбінація видалася дуже природною, такою, що відповідає духу часу.

"Коли я працювала над першою обкладинкою Анни в Vogue, я знаходилася в Парижі. Я їй сказала, що цей топ і джинси разом будуть виглядати чудово. Можна одягати на вулицю речі Haute couture, і не обов'язково робити при цьому зачіску та вечірній макіяж", - розповідала Карлін у своєму інтерв'ю для фільму In Vogue The Editor's eye. Так джинси вперше в історії Vogue з'явилися на обкладинці.

Сьогодні принцип Mix & Match знов актуальний, хоча і повертаємося ми до нього вже не з буржуазних, а нормкорівських реалій. Тепер провідні стилісти та fashion-блогери навпаки пропонують ускладнювати свої повсякденні образи і замість худі чи футболки (класична пара до джинсів зараз) вдягати якщо не кутюрний топ, то, принаймні, шовкову блузку чи оксамитовий жакет. Додайте до комплекту вінтажні прикраси і замініть спортивні кросівки на лаконічні тенісні кеди чи челсі.

Віртуозно поєднує демократичний денім з вишуканими речами Ральф Лорен – передивіться його архівні покази та рекламні кампанії для натхнення. А якщо захочеться більше шику - погортайте Instagram-стрічку Celine.