7 документальних фільмів про моду, які варто подивитись

10 березня 2023

Чим живе найвідоміший універмаг Нью-Йорку? Що надихає Дріса Ван Нотена на нові колекції? Чому Met Gala – головна світська подія у світі моди і яку роль Франка Соццані зіграла в історії Vogue? На всі ці та багато інших питань зможуть відповісти документальні фільми з нашої добірки.

«Вествуд: Панк, ікона, активіст», 2018

Чудова документалка, присвячена британській панк-королеві Вів'єн Вествуд, яка пішла з життя наприкінці 2022 року. Документалістка Лорна Такер провела чотири роки, знімаючи Вествуд вдома та на роботі, а також записуючи інтерв'ю з нею та її близькими і підлеглими... Свої останні колекції Вів'єн створювала разом зі своїм колишнім студентом, а надалі чоловіком і арт-директором Андреасом Кронталером.

Вествуд стала зіркою у далекі 1970-і завдяки стилю панк. Її внесок у культуру оцінили навіть в Букінгемському палаці – дизайнерка отримала орден Британської імперії з рук королева Єлизавети ІІ.

«Александр МакКвін», 2018

Режисером документального фільму про британського enfant terrible Александра МакКвіна виступив Ян Бонот. Режисер спробував показати життя та творчість дизайнера починаючи з його студентських років у Central Saint Martins College of Arts and Design та закінчуючи самогубством Александра у 2010 році. Режисер залучив до співпраці близьких друзів Маккуїна, а також використав архіви бренду. Це не перша документальна стрічка про дизайнера: у 2011 вийшов фільм «Маккуїн і я».

«Дріс Ван Нотен», 2017

Фільм Райнера Хольцемера створений на межі документалістики та живопису. Адже картина присвячена одному з найзагадковіших і найвишуканіших дизайнерів сучасності – Дрісу Ван Нотену. Бельгієць дозволив знімальній групі бути поряд протягом цілого року. За цей час Хольцемер зібрав достатню кількість матеріалу про те, як будується життя дизайнера та як відбувається підготовка знакових для модного Дому колекцій. Ви побачите, наскільки Дріс захоплений своїм ремеслом, поринете у тонкий зв'язок світу моди та мистецтва, а також зможете стати свідками найінтимнішого процесу – догляду за садом Ван Нотена.

«We Margiela», 2017

Документалка про найзагадковішого дизайнера сучасності – Мартіна Маржела. Кожна його колекція наповнена глибоким змістом, а його модні шоу порівнюють з арт-перфомансами. Дизайнер не з'являється у фільмі, проте історію Мартіна розповідають колишні та нинішні працівники ательє, яким вдалося з ним попрацювати, а також близькі друзі. Завдяки їм глядачеві надається можливість зрозуміти і дізнатися про дизайнера більше. Запевняємо, наприкінці картини ви будете зворушені так само як і ми.


«Бал», 2016

Якщо вам подобається «Вересневий номер», то документальний фільм «Бал» вас порадує не менше. Режисер Ендрі Россі показує, як відбувається підготовка одного з найважливіших світських заходів в світі – щорічного благодійного балу Інституту костюма, більш відомий як Met Gala. Подивіться, як Ендрю Болтон та Анна Вінтур обирають дизайнерів, гостей, тему балу, костюми та інші деталі.

«Франка. Хаос та творчість», 2016

Документальний фільм 2016 року режисера Франческо Карроцціні присвячено колишньому головному редактору італійського Vogue Франці Соццані, яка померла 22 грудня 2016 року. Після перегляду картини «Франка. Хаос і творчість» ви зрозумієте, як багато зробила Соццані для модного світу та суспільства загалом. Ризикувати та йти проти стереотипів – це було у стилі Соццані. Вона вважала, що модний одяг не повинен бути виключно італійським (тоді як консервативне суспільство переконувало всіх у зворотному), одна з перших порушила тему расизму на сторінках глянцю, випустивши Black Issue, для якого знялися виключно темношкірі моделі, і висловлювалася проти анорексії, помістивши моделей plus-size на обкладинку. Тільки Соццані вміла робити революцію з таким тонким почуттям стилю.

«Бергдорф Гудман: Більше століття на вершині модного олімпу», 2013

Документальний фільм 2013 року розповідає про один із найпрестижніших і статусних універмагів світу – Bergdorf Goodman на П'ятій авеню. У стрічці ви дізнаєтеся, чому кожен дизайнер хоче представлятися в цьому храмі моди. У фільмі знялися Карл Лагерфельд, Айріс Апфель, Мері-Кейт та Ешлі Олсен, Марк Джейкобс, Альбер Ельбаз, Анна Вінтур, Том Форд, Оскар де ла Рента та інші зірки світу моди.